100% Güvenli Ödeme
Anında Teslimat
Kickte Nasıl Yayın Yapılır?

Kick'te Nasıl Yayın Yapılır?

  • Kick Abone Komisyonu

  • Kick Bağış Alma

  • OyunSoft Kick Desteklemesi

  • Kick'te Nasıl Yayın Yapılır?

Kick'te Nasıl Yayın Yapılır?


Twitch yayın platformunun izlediği politikalar, bit hırsızlığı gibi bir çok olaylardan sonra yayıncıların bir çoğu Twitch'i protesto etmiş, yayınlarını başka kanallarda yapmaya başlamıştı. Ancak bir çok platform bekleneni veremediği için Twitch'e geri dönenler olmuştu. Ancak son zamanda aniden çıkış yapan ve Twitch Türkiye'de bir çok yayıncını kendi bünyesine katan Kick Yayın Platformu, ülkemizde en çok konuşulan platformlar arasına şimdiden girdi. Özellikle izlediği politikalar ve yayıncı destekli olmasından dolayı bir çok yayıncı şimdiden ilgi göstermeye başladı bile. Bir çok ünlü yayıncının geçmesiyle Kick tarafında Türk yayıncılarının çoğaldığını şimdiden görebiliyoruz. Twitch'in abone olmayanlara yayınladığı reklamlardan çekilişlere bile yazı yazamayan izleyicilerin sorunlarını anlayan Kick, Reklam konusunda ise radikal karar aldığı görülüyor.


Bilindiği üzere Twitch'te gelir elde edebilmek için sponsorluğa, abone ve bitlere ihtiyacınız var. Ancak sponsoru olmayan yayıncıların tek gelir kaynakları ise abonelikler. Twitch tarafında TL kuru olması ve Twitch'in gelen aboneliklerde büyük komisyon almasının yayıncılar tarafında beklediklerini alamaması, Kick tarafından anlaşılmış durumda.


Kick Abone Komisyonu


"Kick abone komisyonu" bu yüzden yayıncı dostu diyebiliriz. Dolar kuru ve %95'lik yayıncıya aktarılan gelir ise bir çok yayıncının ilgi odağı durumda. Kick tarafından yapılan kıyaslamada ise bu net bir şekilde belirtiliyor.


Kickte Nasıl Yayın Yapılır?


Görüldüğü üzere Kick diğer platformlara kıyasen komisyon oranlarında çok büyük farkını koymuş durumda. Örneğin en düşük 100 Aboneliğe Kick 475$ verirken, diğer platformlar ise 250$ bir ödeme yapıyor. Elbette bu kıyaslama dolar kuru üzerinden. Türk yayıncılar ise 250$'ı alması için çok daha fazla abonelik alması gerekiyor. Ancak Kick tarafında en düşük abonelik ise 5$ civarında. Bu da normal bir bütçeyle size abone olmak isteyen kullanıcıları hem zorlamayacak hem de size gelen bağış ve aboneliklerin gelirin %95'i cebinizde kalacak. Bu şekilde yayıncı ekipmanları, giderlerinizi daha rahat karşılayabilir ve yeni bir yayıncıysanız bu platformda daha hızlı büyüyebilirsiniz.


Kick Bağış Alma

Kick bağış alma konusu ise bir çok yayıncı tarafından sorulan bir konu. Streamlabs ise doğrudan Kick'i destekliyor. Aynı Twitch gibi aldığınız bağışları ekranda gösterebilir ve bağışların kimden geldiğini, ne kadar geldiğini görebilirsiniz. OyunSoft ise bu konu da Kick'te yayın yapmak isteyen yayıncıları destekliyor. OyunSoft logosu ile yayın yapan kullanıcılar %0 donate çekimi ile gelen bağışları doğrudan hesaplarına 7/24 çekim talebi oluşturabilirler. Bu şekilde yayıncılar ekstra komisyon ödemeden kendilerine ait olan paraları doğrudan hesaplarına alabilirler.


OyunSoft Kick Desteklemesi


OyunSoft, özellikle ilk defa yayın yapmak isteyen yayıncılara, Kick platformlarında yayın yapmasını destekliyor. Bundan dolayı ister eski yayıncı olun, ister yeni yayıncı OyunSoft üzerinden alacağınız bağışlarda herhangi bir komisyon alınmıyor ve doğrudan hesaplarınıza yansıyor!


Kick'te Nasıl Yayın Yapılır?

Kick'te ise yayın yapmak çok basit. Twitch ve diğer platformlarda yaptığınız gibi OBS üzerinden yayınlarınızı yapabilir, eklentilerinizi ise Streamlabs üzerinden yönetebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken Sağ üstten profil resmine tıklamanız ve ayarlar kısmından yayın anahtarı bölümünde bulunan yayın bilgilerinizi OBS üzerinde işlemeniz.


Kickte Nasıl Yayın Yapılır?


OBS üzerinde Ayarlar>Yayın bölümünde ise yayın anahtarını girdikten sonra kendi yapacağınız özel ayarlar ile doğrudan Kick'te yayınlara başlayabilirsiniz.


OyunSoft ailesi olarak Kick'te Türk yayıncıların büyümesini gönülden destekliyor, yeni yayıncılara başarılar diliyoruz!

Kickte Nasıl Yayın Yapılır?
Kickte Nasıl Yayın Yapılır?

Kickte Yayın Nasıl Yapılır?

Valorant Gece Pazarı
Valorant Gece Pazarı

Valorant Gece Pazarı 12 Ekim - 30 Ekim 2023 Günü!